به علت نواسات شدید قیمت، خواهشمندیم قبل از ثبت سفارش حتما با ما تماس بگیرید

چگونه شناسه قبض برق را از روی کنتور پیدا کنیم؟

شناسه قبض برق

چگونه شناسه قبض برق را از روی کنتور پیدا کنیم؟

حذف قبض کاغذی و مشکلات پرداخت آن

بعد از اجرا شدن طرح توزیع قبض سبز، ارسال قبض‌های کاغذی متوقف شد. این مورد مشکلاتی را پس از عدم دریافت قبوض کاغذی برای مردم ایجاد نمود. نداشتن شناسه قبض برای پرداخت صورتحساب بدهی برق و تغییر نام قبض برق از جمله مشکلات این سیستم جدید می باشد. برای رفع این مشکل، روش‌های متعددی در نظر گرفته شده که بهترین آن، دریافت قبض برق از طریق شماره کنتور است. پرداخت قبض با شماره کنتور اگرچه مستقیماً امکان پذیر نیست، اما راه‌حل‌های بسیاری برای آن وجود دارد. حال اگر به شناسه قبض انشعابات برق خود دسترسی ندارید و نمی‌دانید چگونه می‌توانید از طریق شماره بدنه کنتور، آن را پیدا کنید، این مطلب دقیقا برای رفع مشکل شما گردآوری شده است.

دسترسی به شناسه قبض برق از طریق شماره بدنه کنتور

اگر برای شما این سوال پیش آمده است که پس از حذف صدور کاغذی قبض، چگونه می‌توان به همه اطلاعات قبض دسترسی داشت؟ پاسخ این مسئله بسیار ساده است. با الکترونیکی شدن قبض ها، تنها راه دسترسی به اطلاعات قبض و پرداخت بدهی دوره‌ای به شرکت برق استان، دانستن شماره شناسه قبض است. برای اینکه بتوانید شناسه قبض را از طریق شماره کنتور پیدا کنید ابتدا لازم است شماره کنتور را از روی اطلاعات نوشته شده بر روی بدنه کنتور خانه خود پیدا کنید. پس از یادداشت نمودن آن می‌توانید از روش‌هایی که در ادامه بررسی می‌شوند، برای دسترسی به شناسه قبض برق اقدام کنید. همچنین در نظر داشته باشید پس از دریافت شناسه قبض، از طریق روش‌های زیر با استفاده از کارت بانکی که رمز دوم آن فعال است بدهی خود را پرداخت کنید.

پیدا کردن شماره کنتور برق

به کنتور انشعابات برق مورد نظر مراجعه کنید. با کمی دقت روی اطلاعات کنتور، متوجه یک رشته عدد که معمولا در قسمت پایینی بارکد کنتور است، می‌شوید. به این نکته توجه کنید که در کنتورهای قدیمی بارکد وجود ندارد. لذا این رشته عدد که معمولا هشت رقم یا بیشتر از آن است، می‌تواند به صورت عمودی یا افقی در هر کجای کنتور نوشته شده باشد.

کنتور برق

دریافت شناسه قبض برق با مراجعه به سایت شرکت توزیع نیروی برق

پس از مراجعه به سایت اصلی شرکت توزیع نیروی برق استان تهران (یا استان محل سکونت خود)  می‌توانید قبض برق را از طریق شماره کنتور دریافت کنید. پس از مراجعه به سایت با انتخاب بخش خدمات صورت حساب قبض می‌توانید با وارد کردن شماره بدنه کنتور علاوه بر شناسه قبض انشعابات برق مورد نظر به تمام اطلاعات قبض دسترسی پیدا کنید.

دریافت شناسه قبض برق با اپلیکیشن برق من

برق من، نام اپلیکیشن رسمی شرکت توزیع نیرو برق است که با مراجعه به سایت رسمی شرکت برق می‌توانید آن را دریافت و بر روی تلفن همراه خود نصب کنید. این اپلیکیشن در حال حاضر دارای نسخه اندرویدی است و در دستگاه‌های IOS می‌توان از نسخه تحت وب برق من استفاده کرد. پس از اجرا اپلیکیشن و ایجاد حساب کاربری، نماد قبض را لمس کنید. سپس با کلیک بر روی دکمه ایجاد شناسه قبض جدید می‌توانید با وارد کردن شماره بدنه کنتور و انتخاب استان و شهر مورد نظر علاوه بر دریافت شناسه قبض، صورتحساب بدهی خود را نیز دریافت کنید.

دریافت شناسه قبض برق با تلفن گویا

اگر به هر دلیلی نتوانستید از اپلیکیشن برق من برای دریافت شناسه قبض برق اقدام کنید، استفاده از تلفن گویا فوریت‌های برق یکی دیگر از راه‌های دریافت قبض برق از طریق شماره کنتور است. پس از آنکه با تلفن گویا فوریت‌های برق شهر خود تماس گرفتید، با راهنمایی‌های گوینده به بخش خدمات مشترکین متصل شوید. در این بخش می‌توانید با رعایت قوانینی که اپراتور به شما می‌گوید، شماره بدنه کنتور را شماره گیری کنید. پس از آن، شناسه قبض انشعابات برق مورد نظر برای شما بازخوانی می‌شود.

دریافت شناسه قبض برق با مراجعه حضوری

امروزه کمتر کسی برای دریافت شناسه قبض یا پرداخت قبوض به دفاتر پیشخوان سطح شهر یا شرکت برق توزیع برق مراجعه می‌کند. با این حال افرادی مانند سالمندان که نتوانسته‌اند با تکنولوژی عصر نوین همپای شوند به فراموشی سپرده نشده‌‌اند. اگر به هر دلیلی نتوانستید از سه روش بالا، با استفاده از شماره کنتور، شناسه را پیدا کنید، تنها کافی است از اطلاعات بر روی بدنه کنتور عکس بگیرید. سپس پس از مراجعه به شرکت توزیع برق محله‌، کارشناسان مربوطه پس از بررسی عکس اطلاعات قبض را در اختیارتان قرار می‌دهند. لازم به ذکر است که دفاتر پیشخوان قابلیت دسترسی به شناسه قبض از طریق شماره کنتور را ندارد.

پرداخت قبض برق با شناسه قبض

از آنجایی که شرکت توزیع نیروی برق، برای پرداخت بدهی تنها شناسه قبض برق را به رسمیت می‌شناسد، پیش‌تر گزینه‌های دریافت شناسه قبض با شماره بدنه کنتور بررسی شد. همچنین برای اینکه بتوانید قبض برق را دوره‌ای دریافت کنید بهتر است شماره همراه خود را از طریق ارسال شناسه قبض در سامانه پیامکی دریافت قبض سبز ثبت کنید. برای پرداخت قبض برق با شماره کنتور یکی از مسیرهای زیر را امتحان کنید:

  • استفاده از اپلیکیشن اندرویدی برق من
  • استفاده از تلفن گویا ۱۵۲۱ غیر رایگان
  • استفاده از دستگاه‌های خودپرداز و کارتخوان‌های فروشگاهی
  • مراجعه به سایت رسمی شرکت برق

برای دریافت راهنمایی و یا خرید محصولات نور و روشنایی به فروشگاه اینترنتی هانا مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: