به علت نواسات شدید قیمت، خواهشمندیم قبل از ثبت سفارش حتما با ما تماس بگیرید

ایده های نورپردازی روف گاردن و بالکن

ایده های نورپردازی روف گاردن و بالکن

ایده های نورپردازی روف گاردن و بالکن

ایده های نورپردازی بالکن و روف گاردن

نورپردازی روف گاردن در اجرای بام سبز از مهمترین آیتم هایی می باشد که در اولویت معماران قرار می گیرد. در سال های اخیر، اجرای روف گاردن به یک ترند جهانی تبدیل شده است. این سبک در طراحی آپارتمان ها، خانه ها و ویلاها رواج پیدا کرده است. همانطور که میدانید بالکن و پشت بام یک فضای ایده آل برای اقامتگاه در شب های تابستانی می باشد.

این فضا زمانی آرامش بخش تر و دلنشین تر می شود که در طراحی و نورپردازی آن از بهترین ایده ها استفاده کرده باشیم. نورپردازی روف گاردن از مهمترین نکاتی به شمار می رود که نسبت به چیدمان نیز از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. نورپردازی در این بخش باید با ظرافت و تخصص کافی اجرا شود. توجه داشته باشید که نورپردازی متناسب با فضاهای مختلف نه تنها جذابیت این بخش از ساختمان را در شب هنگام دوچندان می کند، بلکه نمای کاملا متفاوت و زیبایی را به ساختمان می دهد.

اصول نورپردازی پشت بام

نورپردازی روف گاردن و بالکن جلوه ای بسیار خاص و منحصر به فردی را ایجاد می کند. در نورپردازی بام سبز از سبک های مختلفی از جمله نورپردازی ظریف، نورپردازی محیطی، نورپردازی تاکیدی، نورپردازی تزئینی و … اجرا می شود. استفاده از انواع چراغ های مختلف برای نورپردازی این بخش از ساختمان با توجه به سلیقه های مختلف متنوع می باشد. چراغ های خورشیدی، فانوس های تزئینی، لامپ های سیلاب، چراغ های دیواری، لامپ های رشته ای و … از جمله بهترین چراغها برای نورپردازی در بام سبز می باشند. برای هر یک از سبک های مختلف روف گاردن می توانید مناسب ترین گزینه را برای نورپردازی انتخاب کنید. هم چنین در انتخاب لامپها و چراغ ها نیز بهترین گزینه را در اولویت خرید قرار دهید. امروزه لامپهای ال ای دی از ماندگارترین و کم مصرف ترین انواع لامپ ها به شمار می روند.

اصول نورپردازی روف گاردن

نورپردازی روف گاردن از تاثیرگذارترین آیتم ها در طراحی و اجرای این بخش از ساختمان می باشد. با اجرای نور در بام سبز به راحتی هویت عناصر جلوه داده می شود. نور به عنوان محبوب ترین و اصلی ترین پارامتر برای نمایان کردن اشیاء می باشد. از نظر روان شناسی، نورپردازی باعث برانگیختن احساسات فرد می شود.  اغلب محیط ها از جمله بالکن، محوطه ساختمان، روف گاردن برای گذراندن اوقات فراغت و استراحت فرد در اولویت انتخاب قرار می گیرند. به همین منظور نورپردازی اصولی در این فضاها از اهمیت بسیاری برخوردار می باشند.

نورپردازی روف گاردن با توجه به ابعاد و اندازه و کاربرد در هر فضا با اصول و قواعد متفاوتی اجرا می شود. به همین منظور در هر فضا براساس نوع عناصر و چیدمان از نورپردازی منحصر به فردی استفاده می شود. مهمترین بخش از هزینه های اجرای روف گاردن را، نورپردازی تشکیل می دهد. به همین منظور رعایت اصول و قواعد در تهیه تجهیزات مناسب برای نورپردازی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

توجه به نوع تجهیزات مورد نیاز و شدن نور در قسمت های مختلف از بام سبز از مهمترین نکات در نورپردازی به شمار می رود. معماران و طراحان ابتدا اندازه و ابعاد فضا را بررسی کرده و المان ها و متریال های مناسب با محیط را برای نورپردازی انتخاب می کنند. امروزه با بهره مندی از نرم افزارهای پیشرفته فضاهای مختلف را به شکل سه بعدی طراحی می کنند. در نورپردازی بام سبز نیز از این تکنولوژی پیشرفته بهره مند می شوند.

نورپردازی پشت بام

انواع تجهیزات برای نورپردازی روف گاردن

نورپردازی روف گاردن با بهره مندی از انواع تجهیزات با توجه به پسند مخاطبان قابل اجرا می باشد. از جمله انواع تجهیزات پرکاربرد در نورپردازی بام سبز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. نورافکن ها از شاخص ترین المان ها برای نورپردازی می باشند. با استفاده از این تجهیزات میتوان بخشی از فضا را نسبت به دیگر فضاها متمایز می کند.
  2. چراغ های زمینی یا دفنی: در طراحی فضاهای روف گاردن پای درختچه ها و درخان و استخر از نورپردازی زمینی استفاده می کنند. ایجاد سایه های جذاب در پشت بام جلوه ای بسیار جذاب و دیدنی به وجود می آورد.
  3. چراغ های پایه دار بلند و کوتاه: در مسیرهای پشت بام برای زیباتر جلوه دادن فضا از چراغ های پایه دار استفاده می کنند. استفاده از این نوع نورپردازی برای رفت و آمد افراد در فضای بام سبز از نظر ایمنی بودن از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.
  4. چراغ ها و لامپ های زیرپله ای: در بخشی از فضاهای روف گاردن اختلاف ارتفاعی در کف وجود دارد که به این منظور استفاده از لامپ های زیر پله ای بسیار پرکاربرد می باشد. شما می توانید از واش بتن برای واضح نشان دادن هر سطح استفاده کنید.

برای خرید انواع محصولات روشنایی به بخش فروشگاه هانا مراجعه نمایید.

انواع روش های نورپردازی روف گاردن

نورپردازی روف گاردن به دو روش متمرکز و گسترده انجام می شود. در نورپردازی متمرکز به شکل تاکیدی برای المان ها و عناصر موجود در فضا استفاده می شود. هدف اصلی در این نوع نورپردازی، جلوه دادن بخشی از فضا می باشد. فضاهای آلاچیق، گیاهان فضای نشیمن، تراس گاردن، استخر و … از مناسب ترین المان ها برای نورپردازی توده ای می باشند. در این روش نورپردازی، از نورهای رنگی بسیار کمتر استفاده می کنند چرا که هدف اصلی برجسته کردن عناصر این فضا می باشد. به همین منظور استفاده از نورهای رنگی ماهیت عناصر را تغییر می دهند.

اجرای نورپردازی متمرکز جلوه زیبایی را به نمای فضای روف گاردن ارائه می دهد. نورپردازی گسترده یکی از کاربردی ترین روش ها برای وسیع تر نمایش دادن فضا می باشد. شما می توانید در این روش از متریال های انعکاس دهنده از جمله شیشه و سنگ استفاده کنید. هم چنین در محوطه استخر با اجرای نورافکن ها می توانید به صورت پراکنده تمامی زوایای فضا را نمایان کنید.

روش های نورپردازی پشت بام

سخن پایانی

نورپردازی روف گاردن و بالکن به یکی از مهمترین بخش های طراحی آپارتمان ها و ساختمان های لوکس تبدیل شده است. استفاده از تجهیزات پیشرفته و با کیفیت و رعایت نکات و اصول نورپردازی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. شما می توانید با انتخاب عناصر مناسب از آیتم های موثر در نورپردازی روف گاردن استفاده کنید. ایجاد فضایی زیبا و جذاب، متناسب با علایقتان در محیط روف گاردن تاثیر بسزایی در دکوراسیون پشت بام خواهد گذاشت.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: