به علت نواسات شدید قیمت، خواهشمندیم قبل از ثبت سفارش حتما با ما تماس بگیرید

کنتور هوشمند برق و نصب ۴.۵ میلیون عدد از آن ها با اولویت مشترکان پرمصرف

کنتور هوشمند

کنتور هوشمند برق و نصب ۴.۵ میلیون عدد از آن ها با اولویت مشترکان پرمصرف

سخنگوی صنعت برق گفت: در حال حاضر ۵۰۰ هزار دستگاه کنتور هوشمند در سراسر کشور برای مشترکان پرمصرف نصب شده است و برنامه نصب تا پیش تابستان سال آینده ادامه دارد.

مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، پیرامون نصب این نوع از کنتورها برای مشترکان خانگی اظهار داشت: برنامه نصب ۴.۵ میلیون کنتور هوشمند برق برای مشترکان خانگی در کنار نصب حدود یک میلیون کنتور هوشمند سه فاز برای مشترکان دیماندی با اولویت مشترکان پرمصرف در دستور کار صنعت برق است.

سخنگوی صنعت برق در بیان برنامه زمانی نصب کنتورهای هوشمند، گفت: برنامه نصب کنتورهای هوشمند با اولویت مشترکان پرمصرف به گونه‌ای است که کنتورها تا پیش از تابستان سال ۱۴۰۱ به طور کامل نصب شوند.

نصب ۵۰۰ هزار کنتور هوشمند برق

وی در تشریح آمار کنتورهای نصب شده تاکنون افزود: در حال حاضر حدود ۵۰۰ هزار دستگاه کنتور هوشمند در سراسر کشور برای مشترکان پرمصرف نصب شده است و برنامه نصب تا پیش تابستان سال آینده ادامه دارد.

رجبی مشهدی با اشاره به اینکه در صنعت برق سه نوع کنتور مکانیکی، دیجیتال و هوشمند در بخش خانگی استفاده می‌شود، گفت: در حال حاضر ۶۰ درصد از کنتورهای برق کشور کنتور دیجیتال و ۴۰ درصد کنتور مکانیکی است.

امکان هشداردهی به مشترکان خانگی دارای این نوع از کنتورها در صورت افزایش مصرف

این مقام مسئول در بیان تفاوت کنتورهای هوشمند و دیجیتال گفت: کنتورهای هوشمند علاوه بر مزایای کنتور دیجیتال دارای مودم و ارتباط از راه دور هستند، بر این مبنا امکان قرائت از راه دور برای صنعت برق در این کنتورها فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر مزایای عنوان شده، امکان هشداردهی به مشترکان برق خانگی دارای این نوع از کنتورها در صورت افزایش مصرف وجود دارد و ارتباط بین مشترک و صنعت برق دو طرفه خواهد شد.

رجبی مشهدی عنوان کرد: هدف‌گذاری ما در اوج بار سال ۱۴۰۱ مدیریت مصرف ۴ هزار مگاواتی از طریق کنتورهای هوشمند بخش خانگی است که با اولویت پرمصرف‌ها نصب می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس

برای تهیه انواع محصولات برقی و روشنایی کم مصرف به فروشگاه هانا مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: