همه دسته‌بندی‌ها

چراغ خطی و نحوه استفاده صحیح از آن در روشنایی داخلی [بروزرسانی مردادماه 1401]

چراغ خطی

فهرست مطالب

چراغ خطی و روشنایی داخلی

امروزه با توجه به توجه افراد به سبک دکوراسیون و روشنایی داخلی و ایده‌پردازی‌های متنوع، بسیاری از کاربران علاقه دارند تا از سیستم‌های نورپردازی جدید و البته متنوع برای فضای موردنظر خود استفاده کنند. یکی از این وسایل روشنایی داخلی بدون‌ شک چراغ خطی می‌باشد.

مشتریان به راحتی می‌توانند یک روشنایی داخلی عالی برای بهینه‌سازی مصرف انرژی را با خرید این نوع چراغ ها در نظر بگیرند. شما می‌توانید انواع چراغ خطی را در مدل‌های گوناگون و مختلف به راحتی تهیه نمایید. توجه داشته باشید که باید به نوع کاربرد خود و هم‌چنین فضایی که قصد خرید چراغ خطی برای آن‌را دارید توجه نمایید، تا بتوانید از آن نهایت استفاده را داشته باشید.

بکارگیری گسترده از چراغ خطی در روشنایی داخلی

با توجه به سبک ساختمان‌های امروزی منازل می‌توان به راحتی از چراغ خطی استفاده نمود. اما شما به جز منازل می‌توانید برای محیط‌های تجاری و حتی مکان‌های آموزشی از این نوع چراغ و انواع متنوع آن استفاده نمایید. چراکه جذابیت فوق العاده چراغ خطی به گونه‌ای است که تمامی مکان‌ها به راحتی می‌توانند از روشنایی داخلی باکیفیت و جذابیت آن ها استفاده نمایند.

چراغ خطی و نحوه استفاده صحیح از آن

شما به عنوان یک کاربر باهوش باید به این نکته توجه بالایی داشته باشید که هر وسیله‌ی برقی اگر با استاندارد بالا ساخته و تولید شده باشد، صددرصد از لحاظ مصرف انرژی با بالاترین بهینه‌سازی فضای شما را روبه‌رو خواهد کرد.

در دنیای پیشرفته امروز به آسانی می‌توان از یک سیستم نورپردازی روشنایی داخلی فوق‌العاده زیبا، مطمئن و هزینه‌ی مصرف کم انرژی استفاده کرد. شما باید در هنگام خرید ابتدا کیفیت را معیار خرید خود در نظر بگیرید، که برخی از افراد تنها با در نظر گرفتن قیمت اقدام به خرید وسیله‌ی نورپردازی موردنظر خود می‌نمایند که در این‌صورت شما نمی‌توانید از یک سیستم صحیح نورپردازی برخوردار شوید.

انواع چراغ خطی

چراغ خطی توکار

این نوع چراغ به راحتی به صورت توکار نصب و به آسانی برای بسیاری از سقف‌های کاذب و حتی معمولی کاربرد دارد. برای نصب چراغ خطی توکار شما باید به اندازه و ابعاد چراغ برای نصب توکار در روشنایی داخلی خود توجه بسیار بالایی داشته باشید.

نصب چراغ خطی توکار علاوه بر زیبایی محیط، ماندگاری بالایی را برای شما به ارمغان می‌آورد. قاعدتاً چراغ‌های خطی توکار زیبایی را برای محیط‌های تجاری که بسیار به شیک بودن فضا اهمیت می‌دهند. امروزه بسیاری از واحدهای اداری که بهینه بودن مصرف‌انرژی برای آن‌ها یک ملاک است، از این نوع محصولات استفاده می نمایند.

چراغ خطی روکار

برخی از کاربران حاضربه پذیرفتن دغدغه‌ی نصب چراغ خطی توکار در کنار زیبایی فوق‌العاد‌ی آن نمی‌باشند که در این هنگام طبیعتاً می‌توان از چراغ خطی روکار به راحتی استفاده کرد.  شما از این چراغ به راحتی می‌توانید برای انواع سقف استفاده کنید. البته هتل ها، رستوران‌ها و بسیاری از مکان‌های دیگر قادر هستند از چراغ خطی روکار  برای انواع سقف‌های پیش‌ساخته استفاده کنند.

 چراغ خطی آویز

چراغ‎های خطی را می‌توان به‌شکل آویز مورد استفاده قرارداد. شما باید در هنگام خرید و تهیه‌ی چراغ خطی آویز به ارتفاع فضا نیز توجه بالایی داشته باشید و سعی کنید با توجه به طراحی داخلی فضای مورد نظر خود از چراغ‌های خطی آویز که نمای بسیار زیبایی دارند، استفاده کنید.

استفاده از لامپ ال ای دی در روشنایی داخلی

عمدتاً لامپ‌هایی که برای روشنایی داخلی گرفته می‌شود از نوع لامپ ‌های ال ‌ای‌ دی می‌باشند. همان‌گونه که اکثر افراد به خوبی با این موضوع آشنایی دارند، لامپ‌های ال‌ای‌دی جزء لامپ‌های بسیار کم‌مصرف و پرکاربرد هستند.

شما اگر به دنبال یک روشنایی داخلی بسیار مناسب هستید که بتواند پخش‌نور را به صورتی یک‌دست انجام دهد صددرصد استفاده از چراغ‌های خطی ال‌ای‌دی می‌تواند برای شما گزینه‌ی بسیار مناسبی باشد، که به خاطر تنوع در عرض این چراغ‌ها کاربرد فراوان خود را برای انواع مکان‌ها به نمایش گذاشته‌اند.

هم‌چنین چراغ‌های خطی ال‌ای‌دی شما را قادر می سازد، به راحتی همانند سه مورد ذکر شده در بالا، به صورت آویز، روکار و یا حتی توکار، بسته به سلیقه و هم‌چنین نوع سقف فضای موردنظر خود مورد کاربرد قرار دهید که در سبک زندگی امروزی که افراد بسیاری از طراحی‌های داخلی مدرن فضا استفاده می‌کنند. استفاده و کاربرد چراغ خطی ال‌ای‌دی بسیار به چشم می‌آید؛ چراکه باعث هم‌خوانی و ایجاد هارمونی زیبای فضا می‌گردد.

اگر به دنبال یک روشنایی داخلی شیک که بتواند رسمی بودن فضا را نیز به راحتی به نمایش بگذارد، می‌باشید بدون‌شک کاربرد چراغ ال‌ای‌دی خطی برای فضایی مانند راهروی یک ساختمان اداری می‌تواند ابهت ساختمان را به صورتی ویژه به نمایش بگذارد.

چراغ خطی توکار

تنوع بکارگیری چراغ خطی در روشنایی داخلی

توجه داشته باشید که این نوع چراغ، تنها برای سقف به‌کار نمی رود، بلکه شما بر روی دیوار و در بسیاری از شرایط حتی بر روی کف ساختمان نیز می‌توانید مورد استفاده قرار دهید. شما برای وسیع‌تر نشان دادن فضای مورد نظر خود این اختیار را دارید که از چراغ خطی ال‌ای‌دی در انواع مختلف استفاده نمایید؛ چرا که صددرصد چراغ خطی این قدرت را دارد، محیط شما را به‌راحتی بزرگ‌تر از آن‌چه که هست به نمایش بگذارد. این مورد وابسته به نوع ذوق و سلیقه‌ی شما در کنار دیگر سیستم‌های روشنایی داخلی و وسایل خاص می‌تواند یک ترکیب جالب و منحصر‌به‌فرد را به وجود آورد.

مزایای استفاده از چراغ خطی ال ای دی

همان طور که می دانید ال ای دی بخش جدایی ناپذیری از زندگی امروزی است. روشنایی داخلی با ایجاد و به وجود آمدن ال ای دی ها به کلی متحول شد. در زمانی، روشنایی تنها در لامپ های رشته ای خلاصه می شد. در صورتی که این لامپ ها، مشکلاتی داشتند. به عنوان مثال نورشان زرد رنگ بود، گرما تولید می کردند و شدت نور آن ها، بسیاری را آزرده خاطر می کرد. طول عمر آن ها بسیار کم بود و مدتی پس از استفاده باید به سراغ یک لامپ جدید می رفتید. زمانی که ال ای دی به میان آمد تمامی این مشکلات را حل و فصل کرد. ال ای دی ها توانستند به خوبی جایگاه خود را در روشنایی داخلی پیدا نمایند.

مصرف انرژی کم

مصرف انرژی در جوامع توسعه یافته اهمیت زیادی دارد. همه آن ها به دنبال این هستند که چراغ ها و محصولاتی تولید کنند که کمک کند بتوانند به خوبی یک سری کارها را انجام دهند. از این رو مصرف انرژی باید کم تر باشد؛ محصولاتی که انرژی زیادی مصرف می کنند دیگر کم کم از بازار دور می شوند چون که با اهداف توسعه پایدار یکی نیستند. ال ای دی ها به این دلیل توانستند دوام بیاورند که  مصرف انرژی آن ها خیلی کم بوده و همین طور با انواع محصولات دیگر روشنایی داخلی سازگار هستند.

در صنعت روشنایی داخلی می توان آن ها را در جنبه های مختلف به دست آورد. چراغ خطی ال ای دی در هر جایی به کار می رود و همین همسان بودن آن با سایر خدمات سبب شده تا در این محبوب باشد. چون که اگر متعلق به یک جا، مکان و زمان خاصی بود نمی توانست همه نیازها را برطرف کند. دوره امروزی به خصوص در صنعت روشنایی دوره ی نامحدود هاست و هر چه محدودیت داشته باشد در نورپردازی نمی تواند عامل اصلی برای رشد این صنعت باشد.

هزینه پایین

اگر یک چراغ یا لامپ این ویژگی را داشته باشد که در مدت زمان طولانی عمر کند؛ اما هزینه آن کم باشد و همین طور کیفیت نور خوبی داشته باشد، به شدت پر فروش می شود. چرا که در حال حاضر در دغدغه زندگی افراد، هزینه نقش مهمی ایفا می کند. هزینه باعث می شود تا فرد نتواند به خوبی کارایی خودش را انجام دهد. از این رو افراد در زمان خرید خیلی به مبحث هزینه توجه می کنند، چون که در شرایط زندگی آن ها تاثیر گذار است. همچنین میزان زمانی که یک وسیله کار می کند هم اهمیت دارد. اگر یک وسیله یا چراغ مانند ال ای دی همه این ویژگی ها را در کنار هم داشته باشد به خوبی فروش خواهد داشت و در روشنایی داخلی بسیار پرکاربرد خواهد بود.

عمر بالا

چراغ خطی ال‌ای‌دی که عموم کاربران و مشتریان این چراغ پرکاربرد در روشنایی داخلی را به عمر بالای آن می‌شناسند، از جمله چراغ‌های اس‌ام‌دی (SMD) ال‌ای‌دی می باشد.  عمر بالای چراغ به اس‌ام‌دی بودن آن نیز بسیار مرتبط است و نکته‌ی جالب و مهم دیگر در مورد مقرون به صرفه بودن چراغ خطی و انواع متنوع و گوناگون آن صددرصد به دلیل راحتی تعمیر آن نیز می‌باشد؛ چراکه تعمیر نسبت به تعویض قادر است بسیار برای مشتری گزینه‌ی به صرفه‌ای باشد.

اگر شما در زمان خرید برای تجهیز محصولات روشنایی داخلی خود بتوانید از استانداردهای خاص چراغ خطی استفاده کنید، بدون اغراق از خرید خود هیچگاه غافل نخواهید شد و این نکته را به یاد داشته باشید که نحوه‌ی نصب چراغ خطی مهم‌ترین کاری است که نباید نسبت با آن غافل شوید؛ چرا که اگر به شیوه‌ی درست و اصولی نصب نگردد، صددرصد نوع نوردهی چراغ خطی برای برخی از افراد چندان مناسب به چشم نیاید.

چراغ خطی روکار

طراحی آزادانه در روشنایی داخلی

صرف از نظر انرژی، هزینه و کار یکی دیگر از فاکتورهایی که در این کار بسیار مهم می باشد، طراحی آزادانه است. زمانی که شما در یک محیط از ال ای دی و چراغ خطی آن استفاده کنید، این قابلیت را به شما یا طراح می دهد تا بتوانید به راحتی هر آن چه که نیاز دارید را طراحی کنید. در واقع در ایجاد طرح در آن محدودیتی وجود ندارد و همه چیز مطابق با میل شما می باشد. شما می توانید حتی نقطه کور و کنج ها را جاهایی که ممکن است با مدل های دیگر نورپردازی نتوانید انجام دهید نورپردازی و روشن کنید.

اجرای روشنایی داخلی خطی به شکلی صحیح

یکی از مهم ترین ویژگی های چراغ های خطی در روشنایی داخلی پخش نور یکنواخت و بدون سو سو کردن و لکه های تاریک است. یک نورپردازی اصولی و صحیح نوری یکنواخت را در فضا منتشر خواهد کرد. یکی از مشکلات در نورپردازی خطی نامناسب، خیرگی است. در نورپردازی با چراغ های خطی به پایین بودن خیرگی توجه داشته باشید. از نور بیش از حد نیز اجتناب کنید زیرا چشم ها را اذیت کرده و فضا را ناخوشایند جلوه خواهد داد.

یکی از اشتباهات که منجر به خیرگی نورپردازی های خطی می شود، قرار گرفتن چراغ به شکل عمود بر میز کار است. در نورپردازی چراغ های خطی دیوارها که به قصد دیزاین اجرا می شود از چراغ هایی با شار نوری کم استفاده نمایید. با توجه به شیوه نصب منابع نور به صورت توکار، روکار یا آویز می توانید میزان شارژ نور آن ها را تعیین نمایید. استفاده از نورهای خطی توکار در معماری های مدرن برای داشتن یک روشنایی داخلی، بسیار مورد توجه بوده و طرفداران زیادی دارد.

چیپ های ال ای دی و درایورهای مورد استفاده در روشنایی داخلی

هنگام خرید این منابع نوری باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • ضریب نمود رنگ
  • راندمان
  • طول عمر
  • ویژگی های مختلف چیپ های ال ای دی

در فروشگاه هانا مشخصات کامل محصول را در اختیار مشتری ها می گذاریم تا محصولات روشنایی داخلی مناسبی انتخاب نمایند. در ساختار چراغ ها قطعه ای به نام درایور قرار گرفته که کیفیت بالای آن، طول عمر بالا و کیفیت چراغ خطی را به دنبال دارد. با انتخاب چراغ هایی با چیپ ها و درایورهای با کیفیت، مدت زمان بیشتری از چراغ های خطی استفاده کنید. همچنین نیاز به تعویض و تعمیر آن ها نخواهید داشت. این چراغ ها بهترین انتخاب برای روشنایی داخلی فضاهای اداری، تجاری، هتل ها و … هستند. با توجه به نکاتی که در بالا به آن اشاره شد می توانید چراغ های مناسب و با کیفیت را از بازرگانی تامین و تجهیز هانا، توزیع کننده انواع چراغهای خطی و هیت سینک ال ای دی خطی خریداری کرده و روشنایی داخلی ایده آل و جذابی داشته باشید.

جهت دریافت لیست قیمت چراغ خطی توکار و انواع محصولات روشنایی مورد نیاز خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

[porto_best_selling_products view=”grid” per_page=”8″]

دیدگاهتان را بنویسید

پر امتیازترین محصولات
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

مقایسه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
منو