به علت نواسات شدید قیمت، خواهشمندیم قبل از ثبت سفارش حتما با ما تماس بگیرید

مزایای لامپ ال ای دی

لامپ ال ای دی

مزایای لامپ ال ای دی

مزایای لامپ ال ای دی چیست و چه لامپی بهتر است؟

لامپ ال ای دی نشان دهنده آخرین پیشرفت در صنعت روشنایی است. بهره وری انرژی و طول عمر قابل توجه فناوری LED، تمام پتانسیل را برای تغییر روشی که سازمان ها با کاهش هزینه برق و استفاده کلی از انرژی، روشن می کنند، در اختیار دارد.

چراغ ال ای دی

روشنایی ال ای دی چیست؟

LED مخفف دیود ساطع نور است. LED یک وسیله نیمه هادی است که از طریق فرآیندی به نام الکترولومینسانس نور تولید می کند. هنگامی که جریان الکتریکی را از مواد نیمه هادی عبور می دهید، نور مرئی ساطع می کند. به این ترتیب، یک لامپ ال ای دی دقیقاً در تضاد با یک سلول فتوولتائیک است، که سلولی است که در آرایه های خورشیدی برای تبدیل نور مرئی به الکتریسیته استفاده می شود.

در اوایل دهه ۶۰، یک دانشمند جوان که برای جنرال الکتریک کار می کرد، اولین LED ها را توسعه داد. شرکت ها برای اولین بار از آنها به عنوان چراغ های نشانگر برای بردهای مدار استفاده کردند و به دلیل دوام و بهره وری انرژی معروف شدند. بسیاری از شهرداری ها از نسل دوم LED ها استفاده کردند که در دهه ۸۰ و ۹۰ در دسترس قرار گرفت، به عنوان جایگزینی برای لامپ های رشته ای سنتی در چراغ های خیابان. برخی از مردم شروع به آزمایش با استفاده از آنها به عنوان جایگزینی برای لامپ های فلورسنت در تابلوهای فضای باز کردند.

در حال حاضر، ما در حال کار با نسل سوم LED ها هستیم. این آخرین نسل بیشتر از هر منبع روشنایی دوام می‌آورد، بادوام‌تر است، عملکرد بهتری دارد و از نظر انرژی کارآمدتر است.

لامپ های ال ای دی

مزایای روشنایی ال ای دی

روشنایی LED مزایای بسیاری را برای مشاغل صنعتی و تجاری که علاقه مند به کاهش مصرف انرژی و هزینه های خود هستند، ارائه می دهد. در اینجا برخی از مزایای چراغ های LED آورده شده است:

 1. طول عمر طولانی لامپ ال ای دی:

  یک لامپ رشته ای به طور متوسط حدود هزار ساعت دوام می آورد. طول عمر یک لامپ ال ای دی متوسط ۵۰۰۰۰ ساعت است. بسته به نحوه استفاده شما، عمر آن ممکن است تا ۱۰۰۰۰۰ ساعت باشد. این بدان معنی است که یک چراغ LED می تواند بین شش تا ۱۲ سال قبل از اینکه نیاز به تعویض آن داشته باشید، دوام بیاورد. این ۴۰ برابر طولانی تر از یک لامپ رشته ای است.

 2. بهره وری انرژی لامپ ال ای دی:

  یکی دیگر از مزایای برجسته لامپ ال ای دی، عملکرد کم انرژی آنها است. می‌توانید بازده انرژی یک منبع روشنایی را در لومن‌های مفید اندازه‌گیری کنید، که میزان روشنایی را که دستگاه برای هر واحد توان یا واتی که لامپ استفاده می‌کند، منتشر می‌کند.
  اگر تمام روشنایی های دفتر، مدرسه یا سایر امکانات را با لامپ ال ای دی جایگزین کنید، می توانید بین ۶۰ تا ۷۰ درصد بهبود راندمان انرژی خود را مشاهده کنید.
  هنگامی که منبع نور سنتی را با منبع نور ال ای دی جایگزین می‌کنید، مصرف انرژی شما به شدت کاهش می‌یابد. ساخت چراغ‌های ال ای دی سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ای برای سود نهایی هر کسب‌وکاری است.

 3. بهبود عملکرد زیست محیطی:

  مشتریان به طور فزاینده ای گزینه های سازگار با محیط زیست را می خواهند و استفاده از یک منبع نور سازگار با محیط زیست می تواند به شرکت ها کمک کند مصرف انرژی خود را کاهش دهند و همچنین مشتریان آگاه اجتماعی را جذب کنند.

 4. قابلیت کار در شرایط سرد:

  منابع روشنایی سنتی هوای سرد را دوست ندارند. هنگامی که دما کاهش می یابد، منابع روشنایی، به ویژه لامپ های فلورسنت، برای راه اندازی به ولتاژ بالاتری نیاز دارند و شدت نور آنها کاهش می یابد. از سوی دیگر، چراغ‌های LED در دمای سرد تا حدود ۵ درصد عملکرد بهتری دارند. به همین دلیل است که چراغ‌های LED برای روشنایی مورد نیاز در فریزر، قفسه‌های گوشت، فضاهای سردخانه یا ظروف یخچال انتخاب بهتری هستند.

 5. بدون انتشار گرما یا UV:

  اگر تا به حال سعی کرده اید یک لامپ رشته ای را بلافاصله پس از خاموش شدن عوض کنید، می دانید که در هنگام استفاده چقدر داغ می شوند. بسیاری از منابع روشنایی سنتی مانند لامپ های رشته ای بیش از ۹۰ درصد انرژی را که برای گرم کردن مصرف می کنند، تبدیل می کنند و تنها ۱۰ درصد انرژی را به تولید واقعی نور اختصاص می دهند.ال ای دی ها تقریبا هیچ گرمایی ساطع نمی کنند و بیشتر نوری که ساطع می کنند در طیف مرئی است. همچنین LED ها را برای نورپردازی آثار هنری که به مرور زمان با قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش تخریب یا خراب می شوند، ایده آل می کند.

 6. انعطاف پذیری طراحی در لامپ ال ای دی:

  LED ها بسیار کوچک هستند (به اندازه یک فلفل). این بدان معناست که تقریباً در هر برنامه ای قابل استفاده هستند. به یاد داشته باشید، استفاده اولیه آنها به عنوان یک چراغ نشانگر در یک برد مدار بود. اگر آنها را به صورت دسته ای ترکیب کنید، یک لامپ سنتی ایجاد می کنید. اگر مجموعه ای از چراغ های LED را به هم متصل کنید، یک خط یا یک سری چراغ ایجاد می کنید – مانند یک رشته چراغ های کریسمس. به گزینه هایی فکر کنید که این برای نورپردازی در محل شما به شما می دهد. دستگاه‌های ال‌ای‌دی می‌توانند آنقدر کوچک باشند که می‌توانید از آن‌ها برای روشن کردن همه چیز، از کف مغازه گرفته تا استادیوم‌های لیگ برتر فوتبال استفاده کنید.

 7. روشنایی فوری و توانایی مقاومت در برابر تعویض مکرر:

  اگر به دنبال چراغی هستید که باید سریع روشن شود، لامپ ال ای دی را انتخاب کنید. چراغ های LED می توانند فورا روشن و خاموش شوند. به عنوان مثال، اگر از لامپ متال هالید استفاده می کنید، باید برای یک دوره گرم کردن آماده باشید. به این فکر کنید که چگونه یک چراغ فلورسنت وقتی آن را روشن می کنید سوسو می زند و اغلب دو یا سه ثانیه طول می کشد تا کاملا روشن شود. اینها برخی از عوارضی است که با نصب لامپ های ال ای دی می توان آنها را دور زد. این ویژگی LED ها را به یک راه حل ایده آل برای کسب و کار شما تبدیل می کند اگر نیاز دارید چراغ های خود بلافاصله پس از خاموشی یا افزایش برق دوباره روشن شوند.

 8.  عملیات ولتاژ پایین:

  اگر کسب‌وکار شما در مکانی است که ممکن است سیل رخ دهد، می‌خواهید بتوانید تأسیسات خود را با دستگاه‌هایی روشن کنید که به کمترین ولتاژ ممکن نیاز دارند. LED ها برای این کار مناسب هستند زیرا با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند. هنگامی که از یک سیستم ولتاژ پایین در مناطقی که ممکن است مستعد سیل باشد استفاده می کنید، از کارکنان خود و دیگران در برابر شوک های بالقوه مضر یا کشنده محافظت می کنید.

 9. قابلیت های کم نور:

  LEDها تقریباً در هر درصد توان، از حدود ۵ درصد تا ۱۰۰درصد، عملکرد خوبی دارند. برخی از منابع روشنایی، مانند متال هالید، در هنگام کم نور کارایی کمتری دارند. گاهی اوقات، شما به هیچ وجه نمی توانید آنها را کم نور کنید.عکس این موضوع برای روشنایی LED صادق است. هنگامی که از انرژی کمتری در یک لامپ ال ای دی استفاده می کنید، کارآمدتر عمل می کند. این ویژگی به مزایای دیگری نیز منجر می شود. طول عمر لامپ را افزایش می دهد و به این معنی است که شما انرژی کمتری مصرف می کنید و در نتیجه هزینه انرژی خود را کاهش می دهید.

 10. جهت دار بودن:

  هر فناوری نورپردازی معمولی نور را در ۳۶۰ درجه در اطراف منبع نور ساطع می کند. این بدان معنی است که اگر می خواهید نور یک منطقه خاص را روشن کند، باید لوازم جانبی بخرید تا نور را در جهت مورد نظر هدایت یا منحرف کنید. اگر از چیزی برای انعکاس یا تغییر جهت نور استفاده نکنید، انرژی را در مناطقی که نیاز به نور ندارند هدر خواهید داد، که منجر به هزینه های انرژی بالاتر می شود.به دنبال افزایش بهره وری انرژی، تعمیر و نگهداری آسان تر یا بهبود عملکرد محیطی از فناوری روشنایی خود هستید، لامپ ال ای دی راه حلی برای شماست.

لامپ LED

فروشگاه اینترنتی هانا عرضه کننده برترین محصولات نور و روشنایی می تواند شما را در یافتن و خرید لامپ ال ای دی مطلوب همراهی نماید. برای کسب اطلاع بیشتر و آگاهی از محصول مناسب با نیاز خود با کارشناسان هانا تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: